• Polskie Towarzystwo Bachowskie
  • Polskie Towarzystwo Bachowskie
  • Polskie Towarzystwo Bachowskie

Koncerty

31 maja
2015

Koncert CXIV

Wykonawcy:
Tomasz Chorzalski - organy
Natalia Czuchaj - sopran
Kamila Najduk - sopran
dr Maciej Negrey - słowo wprowadzające

Program:
Johann Sebastian Bach  (1685 - 1750)
* Preludium i fuga Es-dur  BWV 552
Georg Friedrich Haendel  (1685 - 1759)
* "How beautiful are the feet" z oratorium "Mesjasz" (K.Najduk)
Georg Friedrich Haendel
* "Dignare Domine"  (K.Najduk)
Georg Friedrich Haendel
* “So shall the Lute and Harp awake” z orat. “Judas Maccabaeus”  (N.Czuhaj)
Georg Friedrich Haendel
* “Ombre, piante, urne funeste!” z op. “Rodelinda”  (N.Czuchaj)
Zsolt Gàrdonyi  (1946)
* Mozart changes
Improwizacje na tematy pochodzące z protestanckich pieśni o Trójcy Świętej.

Biogramy wykonawców;
Tomasz Chorzalski  urodził się w 1989 roku w Myślenicach. Naukę gry na organach rozpoczął w wieku 12 lat w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w  Krakowie  w  klasie  dr  Mieczysława  Tuleji.  Jest  absolwentem  Akademii  Muzycznej  w Krakowie, w której studiował pod kierunkiem prof. Józefa Serafina. W roku 2006   otrzymał   Pierwszą   Nagrodę   w  Ogólnopolskich   Przesłuchaniach   Klas  Organów  w Olsztynie. Jest także laureatem II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumii, oraz III nagrody w VIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej im. J. P. Sweelincka w Gdańsku. Ma na swoim koncie występy na różnych festiwalach muzyki organowej i kameralnej m.in.: Festiwal Muzyki Organowej w Sejnach, Krakowskie  Zaduszki  Organowe,  Krakowska  Wiosna  Organowa,  czy  Muzyka  Młodych u Franciszkanów w Sanoku. Brał udział w mistrzowskich kursach prowadzonych przez Pietera  Van  Dijka,  Juliana  Gembalskiego  i  Lorenzo  Ghielmiego.  Koncertował  w Polsce, a także we Francji, Włoszech, Szwajcarii i na Litwie.

Natalia Czuhaj - sopran, urodziła się w 1992 roku w Kałuszu na Ukrainie. W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie, a w wieku 14 lat naukę śpiewu, który nieprzerwanie do dnia dzisiejszego stał się Jej pasją. Z wyróżnieniem ukończyła studia w Instytucie Muzycznym w Kijowie. Obecnie jest studentką III roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie mgr Jolanty Kowalskiej-Pawlikowskiej.
Konsekwencja w rozwijaniu wrodzonego talentu od najmłodszych lat zaowocowała uzyskaniem wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń w konkursach zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Od początku swoich studiów aktywnie angażuje się w liczne projekty zarówno
te związane z pracą uczelni, jak i te prowadzone z własnej inicjatywy. Jej głos usłyszeć można było m. in. podczas spektaklu teatralnego “Śpią wystawy”.
Swe umiejętności wokalne doskonaliła również podczas licznych kursów wokalnych prowadzonych m.in. przez: Katarzynę Oleś-Blacha,
Ryszarda Karczykowskiego, Mariusza Kwietnia, Iwonę Sobotka, Piotra Kusiewicza, w których osiągnęła zadowalające wyniki jako
solistka.
Jej repertuar skupia się przede wszystkim na muzyce okresu od baroku do romantyzmu. Szczególne miejsce w jej repertuarze zajmuje Mozart, R. Strauss oraz twórczość kompozytorów znad Uralu.

Kamila Najduk urodziła się w 1995r. w Krakowie. Od 5 roku życia uczyła się gry na fortepianie. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę w PSM I st.   im. I.J.Paderewskiego w Krakowie. Brała udział w wielu konkursach pianistycznych. W roku 2004 w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Concours Musical de France w Paryżu w duecie razem z kolegą zdobyła Grand Prix. Równocześnie trenowała taniec towarzyski w klubie Prima Dance. W roku 2008 rozpoczęła naukę w PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie na Wydziale Rytmiki, a później na Wydziale Wokalnym. W roku 2014 rozpoczęła naukę na Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim.

Powrót do wszystkich koncertów

© 2024 Polskie Towarzystwo Bachowskie z siedzibą w Krakowie
Strony internetowe: impulsivo.pl